Stáhněte si e-book ZDARMA
Základy cvičení s vlastní vahou.

Učitelé, lékaři i sportovci to vidí podobně!

Způsob, jakým tráví děti svůj volný čas, nás znepokojuje. Kdysi jsme je nemohli dostat z hřiště domů a dneska je naopak nedokážeme dostat ven...

Evžen Buščík
fyzioterapeut AZ Havířov

Cvičení s vlastní vahou je jedno z nejlepších. Má velmi pozitivní účinek a dopad na lidské tělo. S vlastním tělem se dá dosáhnout neskutečných věcí.

David "Undertaker" Dvořák
MMA zápasník v organizaci UFC a absolvent UHK obor Sportovní management

Jsem hodně nespokojený s dnešní výchovou dětí a tím jak tráví volný čas - nechodí ven a jsou jen tak doma na telefonu. Zásadní je proto mít dobré vzory, ať už v rodičích, učitelích nebo kolem sebe, protože pokud neuvidí jiný přístup k životu, těžko budou chtít dělat něco jiného.

Jaromír Horký
ředitel 5.ZŠ z Frýdku

Cvičení s vlastní váhou se stává populární mezi širokou veřejností, je výzvou pro ty, co se chtějí zdokonalovat. U žáků se zvýšil zájem o silové sporty.

Jan Kaňůrek
Všestranný adrenalinový sportovec, pořadatel sportovních akcí

Děti tráví příliš mnoho času na sociálních sítích, tabletech, chytrých telefonech, počítačích atd. Zkrátka žijí více on-line než off-line. Za mého dětství, jsme se stále s kamarády předháněli v jakýchkoliv sportovních aktivitách, těšili se na každou hodinu tělocviku, milovali pohyb. Je to pro mě něco, bez čeho už si nedokážu představit ani žít.

PaedDr. Jiří Helešic, Ph.D.
SU OPF Karviná

Workout přitahuje část populace a evidentně napomáhá vytvářet komunitní chování. Může být výborným doplňkem celkové pohybové aktivnosti.

Jiří "Denisa" Procházka
MMA zápasník světové organizace UFC, šampion českého GCF a japonského RIZIN. Student Masarykovy Univ

Rodiče by měly děti podporovat a pomáhat jim rozvíjet se - ať už v intelektuální, nebo v tomto případě sportovní rovině. Často to chybí a přenechávají tuto starost na učitele - ti však kvůli zastaralých osnov toho nedokážou moc udělat. Děti se tak na své cestě ztrácejí a nedokážou ovládnout své tělo i mysl.

Robin Viktora
Trenér v Dark Side Movement

Už na škole bylo poznat, že spousta vrstevníků se bezdůvodně vymlouvala z hodin tělocviku. Přitom by stačilo změnit osnovy tak, ať pohyb nepřipomíná „hodinu“, ale spíše přestávku. Mě i mým klientům pomáhá posilování vlastní vahou udržet tělo i mysl ve formě. Doporučil bych ho nejen dětem, ale i jejich rodičům a učitelům.

Mgr. Jan Veselý
Ředitel školy ZŠ Ostrava, Gen. Píky 13A

Pokud jsou děti z domova vedeni ke sportu, tak k němu mají vztah pozitivní a v rámci tělesné výchovy to jde vidět.

Michal Mička
Crossfiter a vzpěrač

Trénuji jak vzpírání, tak cvičení s vlastní váhou, a tak stejně vedu i mládež. Je dobré si uvědomit a umět ovládat své tělo, než se člověk pustí do těžších břemen.

Jan Maruna
kapitán AZ Havířov

Děti by měly mít jakýkoli pohyb. Čím dříve se začnou hýbat, tím lépe.

Jan Holinec
Trenér kalisteniky a student fyzioterapie

Street workouter soutěžící ve freestylu, kterého cvičení s vlastní váhou naplňuje už přes 8 let.

Ladislav Stehlík
Sportovec

Když je toto cvičení správně vedené, tak je velice přínosné a taky zábavné. Základem je dobrá edukace lidí, zapojení se rodičů, ale i učitelů a vychovatelů.

Mudr. Kamil Ramík
Fyzioterapeut

Cvičení s vlastní vahou je určitě vhodné pro děti. U obezity je třeba snížit příjem nebo zvýšit výdej energie nebo oboje. Zvýšit výdej energie znamená fyzickou aktivitu - např. sport.

Úprava fotky

Přihlášení