Stáhněte si e-book ZDARMA
Základy cvičení s vlastní vahou.

Když je toto cvičení správně vedené, tak je velice přínosné a taky zábavné. Základem je dobrá edukace lidí, zapojení se rodičů, ale i učitelů a vychovatelů.

Ladislav Stehlík
Sportovec

Myslím, že děti jsou obecně málo venku, resp. v prostředí, které by je motivovalo k pohybu. Na jednu stranu je málo dětských hřišť, nebo nejsou všude dobře dostupné, kde by byly různé prolézačky, hrazdy, kladiny, provazy a podobně. Nejen pískoviště, pár houpaček a jedna skluzavka. Na druhou stranu je to věcí rodičů, aby si na děti našli čas a vzali je ven. Další věcí je, že ne všichni musí být sportovně nadaní a chtějí sportovat hodně. Je potřeba najít rozumný kompromis pro daného jedince.

Problém pohybu dětí nezačíná u dětí samotných, ale hodně záleží, jaký mají vztah k pohybu jejich rodiče a lidé v blízkém okolí. Kdo a jak je motivuje a co vidí doma. Často slyším od lidí, co mají děti ve škole, že jsou děti “nešikovné” a vyhýbají se tělocviku a sportu… to je pochopitelné, správnému pohybu je třeba věnovat čas stejně jako psaní a čtení. Podle věku dětí je potřeba zvolit také vhodnou formu, např. podat cvičení jako hru, při které se přirozeně rozvíjí základní pohybové vzorce.

Samotného mě nikdy moc nebavilo posilování na strojích a celkově izolované posilování. Proto jsem se začal zajímat o posilování s vlastní váhou a časem přesedlal na tento typ cvičení úplně. Když je toto cvičení správně vedené, tak je velice přínosné a taky zábavné. Základem je dobrá edukace lidí, zapojení se rodičů, ale i učitelů a vychovatelů.

Úprava fotky

Přihlášení

 
 

 • Jaký máte názor na trávení volného času dnešních dětí?
  Myslíte, že se změnil vztah dětí ke sportu?
  Využíváte posilování vlastní váhou ve svém tréninku?
  Jaký je přínos cvičení s vlastní vahou pro vás?

 • Jaký máte názor na trávení volného času dnešních dětí?
  Myslíte, že se změnil vztah dětí ke sportu?
  Jak je možné bojovat s dětskou obezitou?
  Je cvičení s vlastní vahou vhodné pro děti?

 • Jaký máte názor na trávení volného času dnešních dětí?
  Myslíte, že se změnil vztah dětí ke sportu?
  Jak děti tráví volný čas ve škole?
  Jaké máte vybavení pro aktivní trávení času dětí?
  Jaké na škole máte vybavení pro cvičení?