Stáhněte si e-book ZDARMA
Základy cvičení s vlastní vahou.

Už na škole bylo poznat, že spousta vrstevníků se bezdůvodně vymlouvala z hodin tělocviku. Přitom by stačilo změnit osnovy tak, ať pohyb nepřipomíná „hodinu“, ale spíše přestávku. Mě i mým klientům pomáhá posilování vlastní vahou udržet tělo i mysl ve formě. Doporučil bych ho nejen dětem, ale i jejich rodičům a učitelům.

Robin Viktora

Robin Viktora
Trenér v Dark Side Movement

Dnešní děti tráví čas úplně jinak než generace předtím. My jsme lítali venku na hřištích, lezli po stromech a stavěli na nich bunkry, hráli na schovku a podobné klasiky. Věřím, že to není dnes tak hrozné, jak se zdá, ale stačí se podívat jak vypadají sídliště dnes - je tam většinou pusto prázdno, bez nějakého vyžití. Velký vliv na to mají nejspíš technologie, stále však existuje nespočet různých pohybových a sportovních kroužků, kam rodiče své děti posílají a “nutí” je trávit volný čas smysluplně. Jak se s tím ztotožňují samotné děti, to je otázka.

Z veřejného mínění totiž lze vyvodit, že vztah dětí ke sportu se zhoršuje. Většina dětí raději tráví čas jinak než zrovna sportem. Najde se samozřejmě spousta talentovaných a zapálených dětí, které sportem žijí. Nejde to úplně objektivně hodnotit, zdá se však, že těch aktivnějších nějak ubývá. Už na škole to šlo cítit, spousta vrstevníků se bezdůvodně vymlouvala z hodin tělocviku. Přitom by stačilo změnit osnovy tak, ať pohyb nepřipomíná „hodinu“, ale spíše přestávku.

Sám cvičení s vlastní vahou používám jako skvělý doplněk k mému hlavnímu sportu, což je BJJ - Brazilské Jiu Jitsu. Posilování mi pomáhá udržet ve formě celé tělo a také pracovat na strukturní rovnováze. Tvoří tak velkou část mé tréninkové praxe, jelikož mám kalisteniku zařazenou ve svém týdenním plánu aspoň 4x.

Úprava fotky

Přihlášení

 
 

 • Jaký máte názor na trávení volného času dnešních dětí?
  Myslíte, že se změnil vztah dětí ke sportu?
  Využíváte posilování vlastní váhou ve svém tréninku?
  Jaký je přínos cvičení s vlastní vahou pro vás?

 • Jaký máte názor na trávení volného času dnešních dětí?
  Myslíte, že se změnil vztah dětí ke sportu?
  Jak je možné bojovat s dětskou obezitou?
  Je cvičení s vlastní vahou vhodné pro děti?

 • Jaký máte názor na trávení volného času dnešních dětí?
  Myslíte, že se změnil vztah dětí ke sportu?
  Jak děti tráví volný čas ve škole?
  Jaké máte vybavení pro aktivní trávení času dětí?
  Jaké na škole máte vybavení pro cvičení?