Stáhněte si e-book ZDARMA
Základy cvičení s vlastní vahou.

Cvičení s vlastní vahou je jedno z nejlepších. Má velmi pozitivní účinek a dopad na lidské tělo. S vlastním tělem se dá dosáhnout neskutečných věcí.

Evžen Buščík

Evžen Buščík
fyzioterapeut AZ Havířov

Přínos posilování s vlastní vahou těla je jednoznačný, protože člověk si může cvičení přizpůsobit podle svých možností a uvážení. Pokud člověk cvičí s činkami a závažím, tak může docházet k různým svalovým dysbalancím, zraněním, když si naloží více než snese. Řekl bych, že cvičení s vlastní vahou je jedno z nejlepších cvičení. Nechci říkat, že činky a posilovací stroje ideální nejsou, ale s vlastním tělem se dá dosáhnout neskutečných věcí. Má to velmi pozitivní účinek a dopad na tělo.

Kluci tady občas potřebují nabírat sílu a zvedat i nějaká závaží. Společně s kondičním trenérem Pavlem Horylem na tom ale pracujeme. Jsou různá rehabilitační cvičení a hlavně cvičení po zranění, kdy kluci právě potřebují začít protahováním, cvičením s vlastním tělem a postupně si až přidávají. Jsou cviky, ke kterým používají jen vlastní tělo a jsou pro ně strašně důležité, pro posílení vnitřního core, je to velmi efektivní cvičení.

Trávení volného času dětí se změnilo hodně. Já už mám svůj věk a můžu srovnávat i se svou generací. 25 let jsem u hokeje. My jako děti jsme přišli dmů, hodili tašku na zem, šli jsme běhat, lezli jsme po stromech, hráli fotbal, v zimě jsme stříkali ledové plochy na dvorku a hráli hokej a další. Dnes je problém v jedné věci. Život je hektický, oba rodiče pracují a nemají tolik času na své děti. Druhá věc, strašně důležitá, jsou počítače, které jsou zabijákem sportu a volného času, tudíž si myslím, že se děti málo věnují sportovním aktivitám.

Jsou dvě skupiny lidí. Jedni se o sebe hodně starají a promítne se to i na dětech, vedou je ke sportovní činnosti. Pak je druhá skupina lidí, kteří nesportují a nevěnují se sobě. Myslím, že co se týče sportovních aktivit u dětí je to horší a bude čím dál víc.

Úprava fotky

Přihlášení

 
 

 • Jaký máte názor na trávení volného času dnešních dětí?
  Myslíte, že se změnil vztah dětí ke sportu?
  Využíváte posilování vlastní váhou ve svém tréninku?
  Jaký je přínos cvičení s vlastní vahou pro vás?

 • Jaký máte názor na trávení volného času dnešních dětí?
  Myslíte, že se změnil vztah dětí ke sportu?
  Jak je možné bojovat s dětskou obezitou?
  Je cvičení s vlastní vahou vhodné pro děti?

 • Jaký máte názor na trávení volného času dnešních dětí?
  Myslíte, že se změnil vztah dětí ke sportu?
  Jak děti tráví volný čas ve škole?
  Jaké máte vybavení pro aktivní trávení času dětí?
  Jaké na škole máte vybavení pro cvičení?