Stáhněte si e-book ZDARMA
Základy cvičení s vlastní vahou.

Cvičení s vlastní vahou je jedno z nejlepších. Má velmi pozitivní účinek a dopad na lidské tělo. S vlastním tělem se dá dosáhnout neskutečných věcí.

Evžen Buščík

Evžen Buščík
fyzioterapeut AZ Havířov

Přínos posilování s vlastní vahou těla je jednoznačný, protože člověk si může cvičení přizpůsobit podle svých možností a uvážení. Pokud člověk cvičí s činkami a závažím, tak může docházet k různým svalovým dysbalancím, zraněním, když si naloží více než snese. Řekl bych, že cvičení s vlastní vahou je jedno z nejlepších cvičení. Nechci říkat, že činky a posilovací stroje ideální nejsou, ale s vlastním tělem se dá dosáhnout neskutečných věcí. Má to velmi pozitivní účinek a dopad na tělo.

Kluci tady občas potřebují nabírat sílu a zvedat i nějaká závaží. Společně s kondičním trenérem Pavlem Horylem na tom ale pracujeme. Jsou různá rehabilitační cvičení a hlavně cvičení po zranění, kdy kluci právě potřebují začít protahováním, cvičením s vlastním tělem a postupně si až přidávají. Jsou cviky, ke kterým používají jen vlastní tělo a jsou pro ně strašně důležité, pro posílení vnitřního core, je to velmi efektivní cvičení.

Trávení volného času dětí se změnilo hodně. Já už mám svůj věk a můžu srovnávat i se svou generací. 25 let jsem u hokeje. My jako děti jsme přišli dmů, hodili tašku na zem, šli jsme běhat, lezli jsme po stromech, hráli fotbal, v zimě jsme stříkali ledové plochy na dvorku a hráli hokej a další. Dnes je problém v jedné věci. Život je hektický, oba rodiče pracují a nemají tolik času na své děti. Druhá věc, strašně důležitá, jsou počítače, které jsou zabijákem sportu a volného času, tudíž si myslím, že se děti málo věnují sportovním aktivitám.

Jsou dvě skupiny lidí. Jedni se o sebe hodně starají a promítne se to i na dětech, vedou je ke sportovní činnosti. Pak je druhá skupina lidí, kteří nesportují a nevěnují se sobě. Myslím, že co se týče sportovních aktivit u dětí je to horší a bude čím dál víc.

Úprava fotky

Přihlášení